eda kurt 68 Takipçi | 0 Takip

Harika bir haftasonunun ardından... London

2017-06-19 11:52:00

W50 kadınları Londra'da buluşacaktı. Öyle bir gündü ki, gidip gitmemek arasında çok gezindim. Sonra iyi ki gittim dedim, kendimi zorladığım, beni geliştiren, bana ilham veren bir dolu konuşma dinledim, zihnim ve ruhum gelişti, özgürleşti, kanatlandı..

Cuma sabahı vardım Londra'ya, o gün otele varış, yerleşme zaten komikti, birlikte çok az vakit geçirdiğim El Salvador'a 4 çocuğu ile taşınan bir Alman ile aynı odayı paylaştım.  Sanırım sandığımdan daha esnek bir kadın bir olma yolunda ilerliyorum. O da çok sevinerek kabul etti. Fakat tüm bunlar son dakika olduğundan ben single odaya yerleştim, mesaj bıraktım, o gelirse beni double odaya taşıyın dedim ve çıktım.  Geldiğimde double odada king size yatakta Tanja yatıyordu :) 

Cuma günü Hyde parkta yürüyüş, insanları izleme, bu kadar insan parkta ne yapıyor diye şaşırma, koşanlara yürüyenlere gıpta etme, Ozford'da hızlı alışveriş ve akşam üniversiteden arkadaşlarım ile Royal Albert hall'da film müziklerinden oluşan bir konser ve Hint yemeği (Chakra) ile geçti.

Cumartesi tüm gün Lansdown House'da W50 kadınları ile geçti, açılış ve ilk konuşma o kadar çarpıcı idi ki. Londra'da o güzel havada tek bir odada 25-30 kadınla ne yapıyorum, hep daha fazlasını istemeli misin sorgulamalarına hiç girmedim, iyi ki burdayım dedim.  Kendimi mutlu, huzurlu hissettim, dünyada ne özel, ne azimli, ne güçlü, ne harika, ne pozitif kadınlar var dedim ve şükrettim ben de aralarında olduğum ve onlara dokunabildiğim için.  Yeri geldi duygulandık, gözlerimiz doldu, yeri geldi herkesin ne farklı hikayesi varmış diye şaşkınlıkla bakakaldık. Herkesin bu kadar açık olmasına hayran kaldık, birbirimizi UCLA'de gerçirdiğimiz 5 günden sonra çok daha iyi tanıdık, birbirimize el verdik, güç verdik.

Cumartesi yemek sonrası cin tonic içmeye hemen yakındaki Mayfair otel barına gittik, dönüşteki İngilizlerin ayakta duramayacak kadar içkili hallerini görünce hiç bir şey değişmemiş dedim içimden.

Pazar sabahı yürüyüşe çıktım, Parlament square, Trafalgar'i vs görmem gerekir düşüncesinden kurtulamadım. Erkenden kalktım, yürüdüm yürüdüm, çok düşünmedim, Londra'yı sevdiğimi hatırladım. tekrar gelme kararı verdim ama bir etkinlik organizasyonu ile.  Bir amaçla yapılan her seyahat çok doyurucu.

Sonra Tanja ve Rebeca ile kahve, kahvaltı, sonra alışveriş, hayatımda ilk defa Über kullanarak Victoria seyahati, (insanın genç kızlarından öğreneceği ne çok şey var, Derin sen çok yaşa), sonra geri dönüş.

Daha dolu olamazdı, harikaydı, kendime geldim. Teşekkürler hayat...2018 planı 1-3Haz Tel Aviv, 2019 planı 14-16.Haz Madrid...

- Material rewards vs sociological rewards : are you at the right place on the scale?

- snowball reaction, if you influence others around me, i wish it could create a snowball effect.

- It's up to us to find meaning.

- Pain is inevitable, suffering is optional.

- be present / be flexible / be grateful

- develop your resilience muscle

- a satisfied life is better than a successful live. Because success is measured by others. But our satisfaction is measured by our own soul, mind & heart.

 

Böyle birisini de dinledik: Recent Trends in Board Recruitment" Sabine Kohler (Dr. Bjorn Johansson, Global Board Advisors) 

Umuyorum biz de buna benzer bir program yaratacagiz, İst'da ...

 

11
0
0
Yorum Yaz