eda kurt 68 Takipçi | 0 Takip

güncel haberler

2018-03-19 10:24:00

Derin'imi Almanya''ya göndereli 6,5 ay oldu. Günler su gibi akıp gidiyor, gelmesi yaklaştıkca bende heyecan artıyor. Kafamda 3 ay kaldı bile, 7 ayın yanında 3 nedir ki?

Geçtiğimiz günlerde, çok uzun zamandır yüzyüze konuşmadığımızdan bir yüzünü göresimiz geldi, whats up ile haberleşiliyor ama minik cümleler minik mesajlar sen kayıtları... 5 dakika sonra ararım demesi üzerine, telefonun başında asker kesildik eşimle, bugünleri unutmamak lazım. Yine de her Allahın günü şükrediyorum bugünleri gördük, bize muhtaç ve bağlı olmayan bir kızım var, Duru da farksız ama...

Duru belki de biraz daha küçük diye, son dönemde onu çok yalnız bıraktım diye (seyahat sebepli) bir akşam 'anne son dönemde çok yalnız kaldım, kafayı yiycem' demesi (1 gece yatılı bir seyahati 2 gecemi günümü bitiriyor, evden uzak kalıyorum, kaldığım yerden yakalamak için sabahları birlikte okul yolculuğu en güzeli) bir de bir seyahatimin sabahı okula girmeden 'anne öylesine aradım' demesi beni biraz sarstı ne yalan söyleyeyim. Bir yandan da kendi ihtiyaçlarım, ruhumu arındırma, zihnimi besleme ihtiyaçlarım..Bu sene yine de daha bir dengede, daha bir düzenli sanki.

Farkettim ki, kendime geliştirmeye her daim açığım, yeni şeyler öğrenmeye aşığım, sanatın her dalı beni inanılmaz mutlu ediyor, bir de sanata katılımcı olabilsem, yani şarkı söylesem veya dans etsem veya aslında bu sene çamura dokunmak istiyorum ama vakit yaratamadım kendime.  Halen Duru'nun bana ihtiyacı olduğunu bildiğimden haftada bir gittiğim Osman Nuri hoca dersleri de bir psikolojik seans gibi geliyor bana..

Kopuk kopuk yazılar, hayallerim var, işten sıkılırken işsiz ne yapacağımı bilemiyorum, en son hayalimi 5 sene içinde part time a geçip daha çok sosyal sorumluluk projelerinde rol almak istiyorum dedim, kadın ve çocuk üzerine..Son 3 senedir sanırım, ağzımdan çıkan şeyler gerçekleşiyor, insan sözleriyle etrafında bir dünya yaratıyor. 

Birisi bana aşağıdaki mesajı yazmıştı, bazı şeyleri sorgulamadan kabullenmeli, dinlemeli kendini, etrafını, nerdeyim ne yapıyorum demeli... Sususp doğru sorular sormaya çalışıyorum, beynimin sesini güzel seslerle doldurmaya, kötü sesleri, düşünceleri ayıklamaya çalışıyorum. 

Bu dili konuşabildiğim arkadaşlarım, ailem var, Allahıma bin şükür. Şiir gecesi yaptığım, seçtiğimiz şiirleri müzik eşiliğinde okuduğumuz bir grubum var, yenilik peşinden koşan, kendini aşmaya çalışan.

Sabah Duru'ya Derin'in bavul konusunu nasıl mesele yaptıklarını anlattım ailesinin, Duru anlamlı kuralları bile sorgulayan Duru'cuk, kurallar benim için kaos demek gibi bir cümle söyledi... Biri kural çiğneyen, diğeri kurallara uyan, kişilik böyle bir şey, ben de uyanlardanım.. 

parça pinçik bir mesajj, bugunluk..

"İletişimde sözün yeri maksimum yüzde 11 diyor uzmanlar. Yüz yüze iletişimde bile böyle iken bu tür konularda e-posta yahut başka bir teknik alet iletişimi hayli yetersiz kalabilir. 50 yıllık birikimlerimizin bir anda değişmesini beklemek siz de takdir edersiniz ki makul olmaz. 

 
Sorduğunuz sorularınızın hepsinin cevabı var ama biraz zihninizi alıcı konumuna getirin lütfen. Susmazsanız işitemezsiniz.
Dersteki sinerjiyi yakalamaya çalışın ve sabırlı olun. 
Bu kurun üst amacı kendinize sorduğunuz soruları sormanız zaten. İşe yaramış gözüküyor, 
Bu tür konuları da kitaptan okuyarak anlayacağınızı zannetmeyin lütfen. İnsan, çok daha komplike bir evren, 
Onun da bir mühendisliği var ama mühendislik bilgisini hayli aşıyor, 
Şayet bir öğreti sekiz asırdır işe yarıyorsa kendi bilgi şablonunuza ve dağarcığınıza değil o öğretiye odaklanın, kendinize bakarsanız kendiniz kalırsınız. 
Bunları yaparsanız kendinizi aşacağınızı kesin söyleyebilirim.
Konuyu değiştirirseniz hayat değişir. Konuyu değiştirmenin Yolu da uygun soruları sormak. Uygun soruyu soruncaya kadar bekleyin.
Acele etmeyin, kulak kesilin, dinlemeden konuşan ilgisiz heceler kuracaktır. 
Dersteki sinerjiyi almaya çalışın. Ama unutmayın Derste sizi rahatsız eden neler geçiyorsa sizin bir yerinize hitap ettiği için rahatsız ediyordur. Rahatsız etmesi gerekiyor. Çünkü bu kurun amacı zaten kendinizle yüzleşmeniz. Uygulama ve müdahaleler diğer kurlarda gelecek. Bunu ilk kez yapmıyorum. Allah’ın İzniyle test edilmiş bir formüldür. Ama  tabi ki yol ne kadar iyi olursa olsun, formül ne kadar etkili olsa da uygulayacak olan sizsiniz. "

 

0
0
0
Yorum Yaz